Shpalljet e Famullise (dt. 28 dhjetor 2015 – 03 janar 2016)

321
1
Share:

– Diten e diele, dt. 27 dhjetor, eshte dita e Familjes Shenjte. Prandaj, ne Katedrale duke filluar nga ora 15:00 do te bashkndajme momente te bukura reflektimi te familjeve tona, per te vazhduar me pas ne ora 16:00 me Meshen Shenjte kushtuar Familjes.

– Diten e enjte, dt. 31 dhjetor, eshte dita e fundit e vitit 2015. Ne Kishe eshte zakon qe ne kete dite te falenderojme Zotin per besnikerine dhe ndihmat e tij gjate vitit qe po leme pas. Prandaj, me 31 dhjetor, Ju ftojme ne Meshen e ores 16:00, ne te cilen do te falenderojme Zotin me Meshen “Te Deum Laudamus” – Ty, o Hyj, te falenderojme.

– Diten e premte, 1 janar, ne diten e pare te Vitit te Ri 2016, Kisha feston te kremten e Marise Virgjer e Hyjlindese. Eshte feste e Urdhnueme, prandaj Mesha e pare ne Katedrale eshte ne ora 7:30, mesha solemne ne ora 10:00 dhe mesha e mbasdrekes ne ora 16:00.

Ju urojme te gjithve nje vit te shenjte e te bekuar prej Zotit!

Share:

1 comment

  1. AlfonsGjoshaj Bala 27 December, 2015 at 08:00 Reply

    Faleminderit për konsideratën,përshumvjet festat e krishtlindjeve dhe vitit të ardhshëm.Urime për afërsinë që tregoni me katolikët e kristiane,gjithashtu me të gjthë që besojnë në zotin e plotfuqishëm.Përshumvjet gëzuar,stafit tuaj.

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.