Shpalljet e Famullise (dt. 11 janar-17 janar 2016)

241
1
Share:

– Diten e marte, dt. 12 janar, per dioqezen tone eshte feste, mbasi
perkujtojme shugurimin e Katedrales. Ne te gjitha kishat e dioqezes, diten
e marte mbasdreke, nuk do te kete meshe, mbasi Mesha Shenjte do te kremtohet
ne Kishen Katedrale nga Arqipeshkvi yne, ne ora 16: 00 ku do te
bashkekremtojne te gjithe meshtaret e dioqezes.

– Njoftojme te gjitha moshat e rritura, mbi 18 vjec, te cilet nuk i kane
marre sakramentet e shenjta, se gjate kesaj jave do te vazhdojne regjistrimet
per keto sakramente prane Zyres se Famullise, cdo dite nga ora 8: 00 – 12:
00. Pergatitja per keto mosha do te jete intensive dhe e pershpejtuar.

– Te dielen qe vjen, dt. 17 janar, eshte e Diela e Dyte e vitit dhe
njekohesisht eshte edhe perkujtimi liturgjik i Shna Ndout Abat.

– Duke filluar nga data 25 janar e deri ne muajin maj te ketij viti, cdo dite
te hene, ora 14. 30 prane qeles se famullise do te organizohet Laboratori i
Lutjes dhe Jetes. Jane te ftuar te gjithe ata qe duan t’i bashkengjiten
kesaj pershpirtnie.

Share:

1 comment

  1. AlfonsGjoshaj Bala 10 January, 2016 at 16:55 Reply

    Ju falenderoj për njoftimet me vlerë për qenien më afërsinë me eventet e shëjtë të kishës katolike shqiptare në Shkodër dhe jashtë saj.Gëzuar 2016 ju dhe gjithë besimtarëve tanë.

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.