“Aty ku muzika Bizantine takohet me Klasiken”

357
0
Share:

Nata e tretë e festivalit “Takimet muzikore të dy botëve” u zhvillua në sallën Kardinal Mikel Koliqi. Kishim kënaqësi të mirëprisnim artistët e mrekullueshëm që gërshetuan muzikën klasike e bizantine. Të ndërthurësh të dy botët në një, të
gërshetosh traditën dhe identitetin me klasiken dhe modernen, ndërsa
mbetesh besnik ndaj identitetit tënd, do të thotë të kthehesh nga e ardhmja dhe jo nga e kaluara.

Në koncert morën pjesë :
Ansambli “Harqet moderne” nën drejtimin e Eugjen Gargjoles.
Miriam Tola (soprano)
Sokolin Asllani( bariton)
Alessandro Miscasi(piano)

 

001

Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.