4 Shtator 2016, Shqipëria në festë

269
0
Share:

Papa Françesku ka nënshkruar sot në mëngjes, dekretin për kanonizimin e 5  Shenjteve dhe po ashtu datat e shpalljes së Shenjtërisë. Gëzim i madh në mbarë botën për kanonizimin e Nënë Terezës së Kalkutës, i cili do të jetë i ngritur ne altar, 4 shtatorin e ardhshem. Papa Françesku ka bërë të ditur datat  edhe për kanonizimin e 4 Shenjtorëve të tjere.

Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.