Pelegrinazhi i Famullisë së “Shën Shtjefnit” në Medjugorie

73
0
Share:

Nga data 27 deri më 29 prill, një grup pelegrinësh nga Famullia e “Shën Shtjefnit” në Shkodër organizuan një pelegrinazh në Medjugorie.

Atje vizituan Malin e Kryqit, Malin ku Zoja ju asht dukë gjashtë fëmijëve për të parën herë dhe Kishën në të cilën ajo ju asht duk atyne herët e tjera.

Ndonëse pak i lodhshëm, sipas pelegrinëve, udhëtimi ishte mbreslënës dhe të gjithë i ka ba me kuptue shumë e me reflektu mbi dhuratat që Zoti na i jep gjithnji, pa reshtë asnjiherë.

Mbretnesha e Paqes,

Lutu për ne!

Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.