Shpalljet e Famullise 03 – 09 tetor 2016

283
0
Share:

1. Diten e hene, 03 tetor, eshte e para e hene e muajit dhe si zakonisht ne Kapelen e Vorreve te Rrmajit, ora 09: 00 do te jete Mesha per te Vdekurit.

2. Diten e marte, 04 tetor, eshte perkujtimi liturgjik i Shen Françeskut te Asizit. Ne Famulline tone kemi edhe Kishen qe i kushtohet ktij Shenjti si dhe Freten e Murgesha Françeskane.

3. Diten e premte, 7 tetor, eshte perkujtimi liturgjik i Zojes Rruzare. Ne menyre te veçante festohet ne Famulline e Zojes Rruzare, tek Arra e Madhe.

4. Jemi duke iu afruar festes se Zojes se Shkodres, Pajtores se qytetit tone. Prandaj Ju ftojme te gjithve qe krahas programit qe po pergatit Famullia, te angazhohemi sa ma shume qe t’a nderojme Zojen e Shkodres me nderet e lavdet qe Asaj i takojne.

5. Diten e shtune, 8 tetor, fillon viti i ri katekistik per Famulline tone, ktu tek qela e Famullise. I urojme femijeve tane nje vit te mbare ne pergatitjen e tyne me mesimet e krishtena.

Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.