Shpalljet e Famullise 13 – 19 mars 2017

310
0
Share:
1. Jemi ne kohen e Krezhmeve, kohe e kthimit nga Zoti, prandaj çdo dite te marte e te premte, ne Katedrale ora 15. 25 eshte Udha e Kryqit.
2. Edhe ne Kuvendin e Motrave Klarise, çdo te merkure, ora 15. 00 eshte Udha e Kryqit me deshmite e Martirve tane.
3. Sikurse çdo vit, edhe sivjet gjate ecjes krezhmore, do te vazhdojne katekezat e organizume nga Arqipeshkvia Metropolitane Shkoder – Pult. Diten e enjte, 16 mars, ora 17. 00, ne sallen Kardinal Mikel Koliqi, te gjithe s’bashkut, me At Gianfranco Testa dhe me prezencen e Imzot Angelo Massafra Arqipeshkev, do te ecim drejt Pajtimit me temen: “Falja eshte nje fitese e madhe”.
4. Te dielen e ardhshme, dt. 19 mars, eshte e Diela e Trete e Krezhmeve.
Duke pasur parasysh se Dita e Sh’Jozefit kete vit i takon te dielen e ardhshme 19 mars, liturgjine e ksaj feste Kisha e kremton diten e hene, 20 mars.
Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.