Shpalljet e Famullisë dt. 01 – 07 maj 2017

445
0
Share:
1. Diten e hene, dt. 1 maj, fillon muaji i Zojes. Gjate ketij muaji, çdo dite ka Meshe ne Shenjtnoren e Zojes ne ora 18. 00. Diteve te shtuna ka dy Meshe: ne ora 08. 30 dhe mbasdreke ne ora 18. 00.
2. Diten e merkure, dt. 3 maj, eshte perkujtimi liturgjik i Shen Filipit dhe Jakobit, Apostuj.
3. Diten e shtune, dt. 6 maj, eshte perkujtimi liturgjik i Shen Domenik Savio, Dedes.
Po kete dite, ne Shenjtnoren e Zojes, ora 17. 00 do te jete njei vigjilje lutjeje per Thirrjet, e pas saj, ne ora 18. 00 do te jete Mesha Shenjte.
4. Famullia e Shen Shtjefnit, Shkoder do te filloje Katekezat per te Fejuarit qe sivjet do te marrin Sakramentin e Marteses, si dhe per çifte te tjere qe deshirojne t’i bashkengjiten ksaj ecjeje. Regjistrimet bahen gjate diteve te javes ne Zyren e Famullise.
Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.