Shpalljet e Famullise (dt. 02 – 8 maj 2016)

373
1
Share:

1. Sot fillon muaji i majit, Muaji i Zojës. Gjatë këtij muaji, cdo ditë ka Meshë në Shenjtnoren e Zojës në ora 18:00. Ditëve të shtunë ka dy Meshë: në ora 8:30 dhe në 18:00.

2. Ditën e hënë, dt. 2 maj, është e para e hënë e muajit dhe si zakonisht Mesha për të Vdekunit është në Kapelën e Vorreve të Rrmajit në ora 9:00.

3. Ditën e martë, 3 maj, është festa e Shën Filipit dhe Jakobit Apostuj.

4. Ditën e enjte, 5 maj, është e Kremtja e të Shëlbuemit, të Ngjitunit e Krishtit në Qiell. Në vecanti kjo festë kremtohet në famullinë e Dajcit të Bregut të Bunës.

Share:

1 comment

  1. Angjelina Pepaj 2 May, 2016 at 12:55 Reply

    Ju faliminderit shume per i lajmerimin qe me bani. Ju pergezoj shume, muaji I Zojes e ndihmofte gjith popullin katolik ne Shqiperi, Zoja e Shkoders ju befte ndihme ne Te gjitha rruget e jetes. Me shum respekt per te gjith arqipeshkevine e Shkodres Dhe Te gjithe. Shqiperise

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.