Shpalljet e Famullise dt. 06 – 12 mars 2017

1067
0
Share:
Diten e hene, dt. 6 mars, eshte e para e hene e muajit dhe si zakonisht ne Kapelen e Vorreve te Rrmajit do te jete Mesha per Shpirtin e te Vdekurve.
Gjate kohes se Krezhmeve, çdo dite te marte e te premte, ne ora 15. 25 ne Katedrale eshte Udha e Kryqit.
Duke filluar nga dita e merkure, dt. 8 mars, ora 15. 00, gjate Krezhmeve, Motrat Klarise prane Kuvendit te tyne, organizojne Udhen e Kryqit me deshmite e martirve tane.
Te dielen e ardhshme, dt. 12 mars, eshte e Diela e Dyte e Krezhmeve.
Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.