Shpalljet e Famullise dt. 12 – 18 qershor 2017

437
0
Share:
1. Diten e marte, dt. 13 qershor, eshte perkujtimi liturgjik i Shna Ndout te Padovas.
2. Diten e merkure, dt. 14 qershor, ne vigjilje te kremtimit te Korpit te Krishtit, gjate Meshes se mbasdrekes se ores 18. 00, ne Katedrale, do te marrin sakramentin e Kungimit te Pare femijet e ksaj Famullie qe per dy vite me radhe jane pergatite per marrjen e ktij sakramenti.
3. Diten e ejnte, dt. 15 qershor, eshte kremtimi i Korpit te Krishtit. Eshte feste e urdhnueme dhe Meshet ne Katedrale jane: Mesha e pare ne ora 07: 30 dhe Mesha e mbasdrekes ne ora 18: 00. Menjehere pas kesaj Meshe do te jete Proçesioni i Korpit te Krishtit, i cili do te filloje nga Katedralja per tek Kisha e Shen Françeskut, Gjuhadol ku do te jete edhe bekimi i te Shenjtnueshmit Sakrament.
Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.