Shpalljet e famullise (dt. 14-20 mars)

489
2
Share:

Ditën e martë, 15 mars fillojnë të martet e Shna Ndout.

Ditën e mërkurë, 16 mars, ora 17:00 në sallën Kardinal Mikel Koliqi, do të jetë takimi i fundit që Arqipeshkvia Metropolitane Shkodër-Pult organizon me të rijntë universitarë gjatë kohës së Krezhmëve.

Ditën e shtunë, 19 mars, është përkujtimi liturgjik i Shën Jozefit.

Ditën e dielë, 20 mars, është e Diela e Larit. Lari bekohet me rit të vecantë në fillimin e Meshës së orës 7:30 dhe 16:00 në Katedrale. Ndërsa sa i përket Meshës së orës 10:00, bekimi i Larit do të fillojë me Procesionin nga Kisha e Shën Franceskut në Gjuhadol drejt Katedrales.

Grumbullimi do të bëhet tek Kisha e Fretënve në ora 9:30 dhe në procesion do t’i drejtohemi Katedrales për të vazhduar me Meshën solemne.

Share:

2 comments

  1. AlfonsGjoshaj Bala 13 March, 2016 at 11:24 Reply

    Ju falenderoj për njoftimet me vlerë që trasmetoni besimtarëve . Të respektojmë me Mua të martat e shna Ndout, Urime për shjo Zefin.

  2. Angjelina Pepaj 14 March, 2016 at 12:41 Reply

    Ju falenderoj shum per njoftim Dhe zoti e bekofte kishen katolike ashtu sic a bekuar qe eshte e mrekullushme. Jam krenare qe jam katolike. Ju uroj nga zemra gezuar Keto festa

Leave a reply

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.