Shpalljet e Famullise (dt. 15-21 shkurt 2016)

331
0
Share:
 1. Jena ne kohen e Krezhmeve, kohe pendese dhe kthimi kah Zoti. Gjate
  gjithe ksaj periudhe, cdo te marte e te premte, ne Katedrale ora 15:25 eshte
  Udha e Kryqit.
 2. Te merkuren, ne oren 17:00 ne sallen Kardinal Mikel Koliqi fillojne katekezat me te rinjte universitare te udhehequra nga Arqipeshkvi Angelo Massafra

 3. Te ejnten, ne oren 17:00 prane Seminarit Nderdioqezan behet promovimi i enciklikes se Papa Franceskut.
 4. Diten e diele, 21 shkurt, eshte e Diela e Dyte e Krezhmeve. Po kte dite
  eshte edhe 7 vjetori i vdekjes se Imzot Zef Simoni, ip. Mesha per shpirtin e
  tij do te kremtohet kte dite ne Katedrale, ora 10:00.
Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.