Shpalljet e Famullise dt. 27 shkurt – 05 mars 2017

1240
0
Share:
1. Diten e merkure, dt. 1 mars, eshte e Merkura e Perhime. Ne kete dite fillojne Krezhmet, kohe pendese dhe kthimi nga Zoti. Krezhmet zgjasin deri ne naten e 15 prillit, Vigjiljes se Pashkeve. Te merkuren ne Katedrale ka dy Meshe: Mesha e pare ne 7: 30 dhe Mesha e mbasdrekes ne ora 16: 00. Gjate ktyne Mesheve bahet edhe perhinimi. E Merkura e Perhime eshte dite njinimi e agjerimi. Duke filluar nga kjo dite lidhet moti.
2. Gjate gjithe Kohes se Krezhmeve, çdo dite te marte e te premte, ne Katedrale, ora 15. 25 eshte Udha e Kryqit.
3. Te Dielen e ardhshme, dt. 5 mars, eshte e Diela e pare e Krezhmeve dhe njekohesisht edhe Dita e Seminarit. E gjithe lemosha e mbledhun gjate ksaj dite do te shkoje si kontribut i Famullise per Seminarin.
Share:

Leave a reply

Opinion

error: Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.